Doğa Çekimi ve Düğün Hikayesi

Adana Düğün Fotoğrafçısı

En iyi Adana Düğün Fotoğrafçıları

0 300

Adana Düğün Fotoğrafçısı

En özel gününüz olan düğün gününüzü ölümsüzleştirecek olan Adana Düğün Fotoğrafçısı arıyorsanız ve gerçekten kaliteli ve her anınızı aynı titizlik ile fotoğraflayacak bir adana düğün fotoğrafçısına ihtiyacınız var ise doğru adrese geldiğinizi söyleyebilirim. Sizleri çok fazla bekletmeden önce kısa bir kaç kelime ile neler yapıldığından bahsedeyim.

 

En iyi Adana Düğün Fotoğrafçısı Nasıl Anlaşılır ?

Herkes gibi fotoğrafçı ararken en iyi ve tecrübeli isimler ile çalışmak istersiniz peki en iyi ve tecrübeli olan fotoğrafçıyı nasıl anlayacağım?  Sorusuna sizler için kafanızda olan bazı soru işaretlerini giderecek bir kaç bilgi vereceğim. Profesyonel bir fotoğrafçı olan birisi bu konuda eğitim almış yada uzun yıllar sektör içerisinde stajyerlikten tutun genç yaşlardan itibaren bu mesleğe merak salmış kişiler , objektifleri, ışık ekipmanlarını, fonları, lensleri ve diğer fotoğraf malzemelerini iyi tanıyan aynı zamanda çok fazla fotoğraf çeken ve bunları iyi derecede işlemesini bilen kişilerin fotoğrafları zaten portfolyosundan ve çektiği fotoğraflardan anlaşılacaktır. Aslında tüm teknik kısımları bilmiyorsanız eğer birileri fotoğrafı beğenmiş ise iyi bir fotoğraf çekilmiş demektir 🙂

Dış Çekim Yapmadan Önce Neler Yapmalıyım ?

En çok merak edilen konulardan birisi olan dış çekim yapmadan önce neler yapmalıyım? Nelere dikkat etmeliyim? Soruları ile sık sık karşılaşıyoruz. Öncelikle güneşin ne zaman batacağını kesin olarak adana düğün fotoğrafçısına sormalısınız ki tüm kuaför ve gelinlik işlerinizi ona göre ayarlamak için planlı bir şekilde ilerlemelisiniz yoksa kendiniz yetişmeyecek korkusu ile panikleyerek etrafınızda olan tüm kişileri de panik içerisinde acele ettirerek bazı şeylerin eksik kalması konusunda kendi eliniz ile hata yapmış olacaksınız. Güneşin batacağı zamanı biliyorsunuz ne zaman kuaförde olmanız gerektiğini gelinliğinizi ne zaman giymeniz gerektiğini ve dış çekim yapılacak yerin konumuna en hızlı hangi rotadan ve saat kaç gibi orada olmanız gerektiğini hesaplayarak tüm işlerinizi ona göre saatinde yaparsanız eğer tüm gününüzü stresten uzak ve istediğiniz şekilde pozlar vererek doya doya düğünden önce yada sonra dış çekim yaptırabilirsiniz.

 

Dış çekim sırasında nasıl poz vermeliyim ?

En çok kararsız kalınan noktalardan bir tanesi olan poz vermek konusunda bazı gelin adayları sosyal medya üzerinde gördüğü örnek resimlerin aynısını çektirmek istiyor ki bu pek sağlıklı olmaz çünkü herkes kendi becerileri ve fiziksel imkanlarının izin verdiği ölçüde bu pozları tamamen özgün olarak doğaçlama belirler. Sizler de bulunduğunuz ortamda özgün tamamen kendi fikirleriniz ile pozlar verebilirsiniz fakat sizin için en iyi ve klasik olan olması gereken pozları adana düğün fotoğrafçısı tarafından verilen direktiflere uyarak vermenizi öneririm çünkü düğün fotoğrafçısı hangi açılardan ışığın geliş açısı ve olması gereken pozları size örnek bir resimde yada nasıl durmanız gerektiği konusunda sizlere sürekli bilgi verecektir. Bunun haricinde kendinizin de istediğiniz bir poz var ise bunu istediğiniz gibi söyleyebilirsiniz çünkü bu sizin özel bir anınız ve istediğiniz şekilde fotoğraf çekilebilirsiniz fakat güneşin batışını kaçırmamaya saate dikkat etmelisiniz 🙂

 

Günümüzde Düğün Fotoğrafçılığı

Yaratıcı veya sanatsal öğeler taşıyan düğün fotoğrafçılığından bahsetmeden önce, terminolojileri biraz irdelemekte fayda var. Şu anda düğün fotoğrafçılığında iki ana görüş söz konusu: birincisi geleneksel diğeri ise belgesel düğün fotoğrafçılığı. Geleneksel düğün fotoğrafçılığı kaba anlamda çifte poz verdirerek görsel açıdan tatmin edici fotoğraflar üretmeyi hedeflerken, belgesel düğün fotoğrafçılığı ise düğün gününde yaşanan olayları, çifte poz verdirmeden ya da çok az yönlendirerek, fotoğraflarla belgelemeyi hedefler. Aslında düğün fotoğrafçılarının çoğu da bu iki daldan birini seçmek yerine, bu tarzlar arasında bir yerlerde kendini konumlandırır. Bunda “müşteri memnuniyeti” kavramının etkisi yadsınamaz.

Bu ana dallara ilave olarak çağdaş ve moda fotoğrafçılığı öğeleri taşıyan düğün fotoğrafçılığı hem dünyada hem de Türkiye’de hızla gelişmektedir. Burada mantık aslında moda dergilerindeki gibi yoğun bir fotoğraf düzenleme ve post prodüksiyon üzerine kurulu.

Bunun yanı sıra sadece dış çekim veya “gelinliği kirlet” konseptinden oluşan düğün fotoğrafçılığı da özellikle Asya ve Güney Amerika ülkelerinde oldukça sıklıkla yapılmaktadır. Bu tarz fotoğrafçılıkta, nasıl fotoğraflar çekileceği bir ön çalışma ile tespit edilmektedir. Ardından, mekan ve poz tespiti ile çekimler gerçekleştirilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.